ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

Úspěchy v okresních kolech olympiád - postupy do kraje

v Dějepisné olympiádě postoupila do krajského kola Aneta Chaloupková z 9. C,

v Olympiádě z anglického jazyka Adéla Popiolková - rovněž z 9. C

a v Zeměpisné olympiádě František Ulrich ze 6. C.

Všichni tři v krajském kole obsadili pěkné 6. místo

Vedle postupových umístění jsme dosáhli na řadu dalších předních míst.

Nově jsme se letos zúčastnili přehlídky Ars poetica - Puškinův památník (v rámci výuky ruštiny), a také soutěže v prezentačních dovednostech, kde naši sedmáci  postoupili do republikového kola.

 

Přehled sportovních úspěchů žáků 6. až 9. tříd (podzimní a zimní kolo soutěží)

atletický čtyřboj – okresní kolo - chlapci 3., dívky 5. místo

atletika – jednotlivci  – řada předních umístění

florbal – 6. a 7. ročník – 1. místo v kvalifikaci, 2. místo v okrese

přehazovaná – 1. místo v okresním kole kategorie IV dívky 

 okresní kolo základních škol (6. až 7. třídy) ve futsalu (halovém fotbalu) – 1. místo

 okresní kolo v přehazované, děvčata 6. až 8. ročník – 3. místo

okresní kolo v basketbalu (chlapci) - 3. místo

Andrea Kolbe z 9. C (trénuje za TJ Sokol Deštné v Orl. horách)

- 2. místo v krajském poháru v lyžování - obří slalom (kat. dívky 8. a 9. roč.)

okresní kolo ve volejbalu (kategorie IV- 7.až 9. ročník) - 1. místo, postup do kraje

 

 

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Úspěchy v okresních kolech olympiád:

 

Dějepisná olympiáda - OK 17. 1. 2017

5.    místo Anna Mária Gurínová (8. B)

Celkem 35 soutěžících

 

Olympiáda v českém jazyce - OK 1. 2. 2017

6.    místo Tereza Wagnerová (9. C)

7.    místo Kateřina Jandová (9. C)

Celkem 30 soutěžících

 

Olympiáda v anglickém jazyce

2.    místo Aneta Holubová (9. C) – postup do kraje

 v krajském kole skvělé 8. místo

 

   Zeměpisná olympiáda

V kategorii 7.tříd zazářila děvčata ze 7.C. - Aneta Chaloupková vybojovala skvělé čtvrté a Katka Jaklová dokonce vynikající třetí místo. V kategorii 6.tříd skončil na velmi pěkném pátém místě Zdeněk Paleček ze 6.B.

 

 

 

 

 

Sportovní úspěchy ve školním roce 2016/2017 

 

Daří se i v jarních soutěžích

 

Volejbal:

naše děvčata vyhrála okresní i krajské kolo a zvítězila i v kvalifikaci na republiku (16. 5. - Jičín). Republikové finále proběhne 1. a 2. června v Liberci

Těmito výsledky nás potěšily: Adriana Muchová, Kateřina Pátková, Lucie Mondíková, Lucie Lenfeldová, Aneta Ehlová, Denisa Pešková, Klára Klengelová, Klára Moravcová a Kateřina Jaklová.   

 

 Hokejbal:

2. místo v okresním kole a postup do kraje

Naše družstvo tvořili: Robert König, Jan Peňáz, Josef Láska, Marek Dirlam, Adam Rojek, Pavel Jiruška, Vít Barabáš, Viktor Dončenko, Miroslav Markov, Václav Peňáz, Josef Čižinský a Zdeněk Paleček.

 

Plavání:

deváťáci zvítězili v superfinále Plavecké ligy

 

OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů):

3. místo v okresním kole

 

Atletika:

1. místo pro starší děvčata i chlapce v Poháru rozhlasu (postup do krajského kola), ti mladší v obou kategoriích obsadili 3. místo.

 

V prvních měsících školního roku 2016/2017 se žáci naší školy zúčastnili sportovních soutěží, na které se po prázdninách moc těšili.

 

Hned v září naši žáci z I. i II. stupně reprezentovali školu v PŘESPOLNÍM BĚHUv Solnici.

·         Ve kategorii (4. – 5. třída) se tým dívek: Konárková – Jaklová – Hovězáková – Krsková umístil na 4. místě a tým chlapců ve složení: Štauber (doběhl na 2. místě) – Ulrich – Filip – Paleček (doběhl na 4. místě) – Kačírek – Daníček na skvělém 1. místě.

·         Ve kategorii (6. – 7. třída) a IV. kategorii (8. – 9. třída) se dařilo chlapcům, kteří vybojovali krásné 2. místo ve složení: Říčař – Švec – Rokl – Šípek – Paleček – Čižinský; Kodytek – Zemánek – Láska – Trs – Pross, a postoupili tak do krajského finále. Družstva dívek: Příhodová – Medlíková – Kolbe – Moravcová – Žatečková – Skýpalová; Muchová – Jaroměřská – Palinová – Světelská – Mynaříková, bojovala do poslední chvíle, a ačkoli nakonec na přední umístění nedosáhla, jejich výkon je příslibem do dalších závodů.

V krajském finále přespolního běhu, které se konalo v Hradci Králové, si chlapci naší školy, i přes obrovskou konkurenci, vedli výborně a přivezli si 9. místo.

 

Začátkem října se žáci zúčastnili okresního přeboru jednotlivců v ATLETICE, který se konal opět v Solnici. Na atletiku se žáci moc těšili, chtěli vybojovat co nejlepší umístění, a to se jim také povedlo:

 

Mladší žákyně:

60m – 1. Medlíková Adéla, 2. Hovorková Karolína, 11. Žatečková Natálie 
150m – 1. Medlíková Adéla, 7. – 8. Muchová Justýna, 10. Mynaříková Natálie; 600m – 5. Medlíková Adéla, 10. Žatečková Natálie; skok vysoký – 1. Světelská Aneta; skok daleký – 6. Světelská Aneta, 8. Mynaříková Natálie, 15. Příhodová Simona; míček – 2. Moravcová Klára, 3. Jaklová Kateřina

 

Mladší žáci:

60m – 2. Říčař Miroslav, 12. Paleček Zdeněk, 14. Peňáz Václav

60m překážky – 3. Paleček Zdeněk; 150m – 7. Čižinský Josef, 8. Novotný Dominik, 10. Ret Daniel; 800m – 5. Švec Tobiáš, 8. Čižinský Josef; 1500m – 1. Říčař Miroslav, 5. Šípek Stanislav; skok daleký – 1. Říčař Miroslav, 6. Paleček Zdeněk, 11. Podolský Patrikmíček – 2. Novotný Dominik, 6. Ševčík Matěj, 7. Ret Daniel, 12. Kubíček Martin

 

Starší žákyně:

100m – 1. Pešková Denisa, 4. Jaroměřská Hana; 300m – 4. Muchová Adriana, 5. Jaroměřská Hana, 7. Palinová Natálie; 800m – 7. Lenfeldová Lucie, 9. Palinová Natálie; skok vysoký – 4. Muchová Adriana, 6. Lenfeldová Lucie; skok daleký – 1. Jaroměřská Hana, 2. Pešková Denisa

 

Starší žáci:

100m – 1. Rojek Adam, 11. Pham Thien Bao, 12. Fajfr Oliver; 300m – 4. Trs Tomáš, 9. Peňáz Jan, 11. Pham Thien Bao; 1500m – 2. Trs Tomáš; skok vysoký – 8. Podolský Patrik; skok daleký – 3. Rojek Adam; vrh koulí – 2. Rojek Adam, 13. Fajfr Oliver

 

V říjnu žáky čekalo okresní kolo v MINIFOTBALU (IV. kategorie). I přes nepříznivé počasí jsme jako pořadatelé tohoto kola přivítali 10 škol (cca 100 hráčů). Naši žáci ve složení: Procházka Jakub – Dončenko Viktor – Kocman Jakub – Dirlam Marek – Trs Tomáš – Jiruška Pavel – Kodytek Roman – Barabáš Vít – Ješina Matyáš se ve skupině umístili na pěkném 3. místě a nakonec celkově obsadili 5. místo.

 

S ohlašujícím se podzimem jsme se postupně přesunuli do haly, kde chlapce čekala okrsková kola ve stále oblíbenějším FLORBALE. Ve III. kategorii žáci ve složení: Janeček Adam – Nosál Adam – Plachý Jan – Korman Ondřej – Ševčík Matěj – Čižinský Josef – Králíček Tomáš – Paleček Zdeněk – Novotný Dominik – Ret Daniel – Říčař Miroslav – Ulrich Jiří vybojovali 3. místo ve skupině. Chválíme především nadšení a bojovnost ve hře. Ve IV. kategorii chlapci ve složení: König Robert – Jiruška Pavel – Procházka Jakub – Barabáš Vít – Dončenko Viktor – Morong Matěj – Trs Tomáš – Rojek Adam – Láska Josef – Peňáz Jan – Kodytek Marek – Dirlam Marek – Markov Miroslav – Kodytek Roman skupinu vyhráli, a zajistili si tak postup do okresního finále.

 

Máme za sebou také 1. kolo plavecké ligy, které se konalo v Rychnově nad Kněžnou. Žáci si vedli výborně a dokázali si z bazénu vylovit 2. místo.

I po dvou dalších kolech zůstáváme druzí.

 

Před podzimními prázdninami chlapci přidali ještě jeden vynikající úspěch, a to vítězství v okresním kole BASKETBALU (IV. kategorie). Skóre 103:19 potvrdilo, že chlapci ve složení: Markov Miroslav – Ciran Jiří – Kodytek Marek – Láska Josef – Vágner David – Rokl Daniel – Trs Tomáš – Dirlam Marek – Markov Štěpán – Kocman Jakub – Janeček Adam dokonale naplnili roli favorita tohoto kola.

Školu reprezentovaly také dívky, které zatím hlavně sbíraly zkušenosti, a i když výsledek nebyl asi zcela podle jejich představ, tak si turnaj užily a odcházely s dobrým pocitem a 3. místem.

 

Basketbalové stříbro z Jičína

Ve středu dne 9.listopadu naše družstvo ve složení Josef Láska, Miroslav Markov, Marek Kodytek, Jiří Ciran, David Vágner, Daniel Rokl, Tomáš Trs, Marek Dirlam, Roman Kodytek a Jakub Kocman uspělo v krajském finále základních škol v basketbalu, kam se probojovalo po vítězství v okresním kole. V konkurenci nejlepších družstev Královéhradeckého kraje dosáhlo na výborné druhé místo.

S postupem času z nás pomalu, ale jistě, opadává skutečnost, že chybělo jen málo a mohli jsme se stát celkovým vítězem. Stačil by nám totiž v určitém okamžiku pouhopouhý jeden koš a mysleli bychom na republikovou kvalifikaci. Ale sport je už takový a my už budeme jen vzpomínat na všechno to dobré, co se nám během letošního basketbalového podzimu podařilo. Zahráli jsme několik výborných zápasů a vícekrát jsme sklidili slova uznání, že v Rychnově je mládežnický basketbal po několika letech na velmi dobré úrovni. Klukům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a našeho města, k výsledkům jim blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí v další sportovní kariéře.

 

P.S. K týmu patřili také „šesťáci“ Štěpán Markov a Adam Janeček, kteří pomohli k postupu z okresního kola, ale v krajském kole, díky přísným předpisům, startovat nemohli. Přesto s námi v Jičíně byli a povzbuzováním a prací pro tým hodně pomohli. I jim patří velký dík.

 

Florbal: ZŠ Javornická třetí v kraji!

Velkou radost nám ve středu 23.listopadu udělalo družstvo našich kluků z 8.- 9. tříd ve složení Robert König, Jakub Procházka, Viktor Dončenko, Matěj Morong, Marek Dirlam, Josef Láska, Jan Peňáz, Vít Barabáš, Marek Kodytek, Roman Kodytek a Adam Rojek. V krajském finále, které se konalo v Hradci Králové, nakonec vybojovalo ve skvělé konkurenci bronzové medaile. Sportovní štěstí se střídalo se smůlou, každé utkání bylo nesmírně těžké. Chvíli jsme dokonce uvažovali i o stříbrném umístění. Mezi šesti nejlepšími týmy nebylo slabých soupeřů. Hrála tu skutečná krajská elita a my jsme moc pyšní na to, že jsme se v ní neztratili.. Kluci v každém okamžiku „šlapali“ naplno a dosáhli pro naši školu bez nadsázky jednoho z nejcennějších úspěchů posledních let. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a blahopřejeme!

Skutečnou osobností a lídrem našeho týmu byl Matěj Morong, který patřil mezi nejlepší hráče celého krajského finále. Uznání ale patří bez výjimky všem. Taktéž i trojici Pavel Jiruška, Miroslav Markov a Tomáš Trs, kteří byli důležitou součástí týmu v okresní části soutěže, ale krajského finále se zúčastnit nemohli.

 

Úspěšná umístění našich žáků (vítězů školních kol) v okresních kolech olympiád ve školním roce 2015/2016

 

Olympiáda v anglickém jazyce

27 soutěžících

3.    místo Alice Šedová z 9. A

4.    místo Roman Popiolek z 9. A

 

Recitační soutěž - okresní kolo

     Aneta Chaloupková ze 6. C postupuje do krajského kola

 

Olympiáda v českém jazyce

27 soutěžících

6.    místo Alice Šedová z 9. A

7.    místo Kateřina Jandová z 8. C

 

Dějepisná olympiáda

37 soutěžících

18.  místo Denisa Krautschneiderová z 9. A

21.-22. místo Jan Myšák z 9. A

 

Zeměpisná olympiáda

– kategorie A

16 soutěžících

7.    místo Adéla Popiolková ze 6. C

- kategorie C

13 soutěžících

7.    místo Petra Mňuková z 9. A

 

Ve školním kole Biologické olympiády zvítězili:

v kategorii C Anna Maria Gurinová,

v kategorii D Vlastimil Plíhal

 

Uvedeným žákům blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy. Děkujeme rovněž všem dalším účastníkům okresních soutěží.

 

 

Sportovní úspěchy žáků 2. stupně ve školním roce 2015/2016

 

 Přespolní běh:

 1.místo starších žákyň

 a 2. místo mladších chlapců v okresních  kolech,

 v jednotlivcích zvítězil Josef Láska,

 8.místo starších dívek v krajském kole.

 

 Minifotbal:

 3. místo v okresním kole.

 

Atletika:

okresní přebor žactva

Vojtěch Lihařík – 1. místo v běhu na 800 metrů,

Martin Kocman – 1. místo v běhu na 300 metrů,2.místo ve skoku dalekém,

Adam Rojek – 1. místo ve skoku dalekém a v hodu míčkem,

Illia Penkin – 3. místo v běhu na 100 m překážek,

Veronika Frintová – 2. místo v běhu na 100 m,

Tereza Kosová – 3. místo v běhu na 800 m.

 

Okresní kolo atletického čtyřboje

2. místa pro mladší a starší žáky, 3. místo pro starší žákyně.

Okresní kolo Poháru rozhlasu 

1. místo pro družstvo chlapců (kategorie III) - postup do krajského finále

3. místo pro děvčata (v kategorii IV)

 

Zisk Poháru starosty města Solnice

 

Plavání:

Celkové 2. místo v Plavecké lize, štafeta 9. ročníku zaplavala suverénně nejlepší čas za posledních 5 let soutěže.

1. místo v superfinále Plavecké školní ligy (kategorie D)

 

Florbal:

 okresní kolo, chlapci - 6. až 8.ročník – 2. místo,

 okresní kolo, dívky - 6. až 8.ročník – 3. místo,

 okresní kolo, chlapci - 8., 9. ročník -1. místo, postup do kraje,

                                      v krajském kole 4. místo.  

 

Přehazovaná:

okresní kolo, starší dívky – 3. místo.

 

Halový fotbal:

okresní kolo, 8. a 9. ročník – 1. místo.

 

Basketbal:

okresní finále kategorie IV - 2. místo.

 

Volejbal:

po vítězství děvčat 8. a 9. ročníku v okresním kole postup do kvalifikace na republikové finále.

 

Hokejbal:

3. místo v okresním kole žáků 8. a 9. ročníku.

 

Vybíjená:

okresní kolo pro 6. ročník

1. místo pro děvčata, 2. místo obsadili chlapci.

 

Sjezdové lyžování:

krajský přebor mladšího žactva – 1. místo pro Andreu Kolbe.

 

 

 

 

 

 

 

Úspěchy žáků 1. stupně ve šk. r. 2014/2015

 

Vybíjená

Oblastní kolo ve vybíjené chlapců – 1. místo

Okresní kolo ve vybíjené dívek – 1. místo

Okresní kolo ve vybíjené – chlapci – 4. místo

 

Fotbal

McDonald´Cup  - 3. místo

 

Florbal

„Think Blue Cup“ – krajské kolo v Předměřicích nad Labem – 4. místo

 

Cyklistika

Okresní kolo v dopravní soutěži – 2. místo

 

Šachy

Přebor škol Královéhradeckého kraje v šachu – žáci 5.B, 4.A, 2.B – 5. místo

 

Angličtina

13 dětí absolvovalo cambridgetské zkoušky, 9 z nich s nejlepším možným hodnocením "first class"

 

 

 

Sportovní úspěchy žáků 2. stupně ve šk. r. 2014/2015

 

Přespolní běh

okresní kolo - 1. místo mladších žákyň, 2. místo starších žáků, účast v krajském kole

 

Florbal

hoši – finále okresního kola – 2. místo

dívky 6. a 7. ročník – finále okresního kola – 2. místo

 

Volejbal

celostátní liga ZŠ ve volejbale

děvčata: 1. místo, chlapci 2. místo

děvčata obsadila 2. místo v krajském finále

 

Odznak všestrannosti olympijských vítězů

2. místo v soutěži družstev,

v jednotlivcích 1. místo Josef Láska, 2. místo Filip Pavlíček, 3. místo Nikol Marková

 

Vybíjená

3. místo v okresním kole ve vybíjené děvčat

 

Atletika

Pohár rozhlasu – 1. kolo atletické soutěže – 1. a 4. místo

 

 

Úspěchy ve vědomostních soutěžích žáků 2. stupně ve šk. r. 2014/2015

 

Dějepis

okresní kolo Dějepisné olympiády – 1. místo Ondřej Bek z 9. A

krajské kolo Dějepisné olympiády – Ondřej Bek 4. místo ze 30 účastníků

 

Anglický jazyk 

okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce – 1 místo Roman Popiolek z 8. A, 5. místo Pavel Šubert z 9. A

krajské kolo Olympiády v anglickém jazyce  – 7. místo pro R. Popiolka

 

Zeměpis

okresní kolo Zeměpisné olympiády – 6. místo Daniel Rykr z 9. A

 


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account