Děvčata ze 6. A si pro nás připravila a před spolužáky ztvárnila vtipnou scénku, která příjemně oživila výuku angličtiny. Žákyně samy rozvinuly dialog zaměřený na každodenní praktické použití anglického jazyka a do školy dokonce přinesly čtyři(!) tašky plné rekvizit. Oceňujeme nejen jejich talent a kreativitu, ale také odvahu vystoupit před svými vrstevníky. Bez větších úskalí zdolaly také nástrahy scénáře v anglickém jazyce  a právem jim tak patřil velký potlesk.

... a po prázdninách se můžete těšit i na video …

 

clanek

Po noci strávené v Portsmouth jsme se vydali do Windsoru, kde jsme navštívili druhý největší obývaný hrad na světě, a prohlédli si také St George's Chapel, ve které proběhne ostře sledovaná svatba prince Harryho s Meghan Markle. Následovala muzea Natural History Museum a Science Museum. V Přírodopisném muzeu se skrývá 80 (!) milionů exponátů, které lze rozdělit do pěti základních oblastí: botaniky, zoologie, mineralogie, paleontologie a entomologie. Ve Vědeckém muzeu je kromě mnoha zajímavých exponátů vystavena i Stephensonova parní lokomotiva. V podvečer si pro všechny účastníky přijely jejich hostitelské rodiny, a žáci se tak již plně museli spolehnout na svou vlastní jazykovou vybavenost. A podle reakcí a SMS zpráv víme, že si vedli velice dobře a rodiny s žáky byly velice spokojené.

Středu jsme zahájili na bariérách na Temži, kde jsme se dozvěděli, jak tento protipovodňový systém funguje. Poté jsme se přesunuli na nultý poledník v Greenwich, kde jsme stanuli na východní a západní polokouli současně. Navíc je z přilehlého parku nádherný výhled na Temži a část Londýna. Odtud jsme sestoupili do National Maritime Museum, ve kterém si ti odvážnější mohli na trenažéru vyzkoušet řízení lodi.

Od muzea jsme zamířili opět k Temži, kde jsme se nalodili, a pluli až k Tower Bridge. V blízkosti slavného mostu jsme navštívili neméně slavný Tower of London, pevnost, královský palác a nechvalně proslulé vězení v jednom. Zahlédli jsme i slavné strážce Toweru – krkavce. Říká se, že pokud opustí Tower, království i pevnost padne. Proto se jim křídla preventivně zastřihují... Prohlídku White Tower zpříjemnily zajímavé interaktivní prvky, u kterých se naši žáci měli možnost „vyřádit“. Zkusili si například šerm, lukostřelbu a celý postup nabíjení děla.

Po návštěvě Toweru nás paní průvodkyně vedla po nábřeží Temže, kde jsme mohli vidět další architektonické perly metropole. Jmenujme alespoň Shakespearovo divadlo Globe, londýnskou radnici, Millennium Bridge proslavený ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve či St. Paul's Cathedral s druhou největší kupolí na světě po Svatém Petru v Římě. Zároveň jsme minuli Golden Hind, vlajkovou loď piráta Francise Drakea a HMS Belfast, která je nejtěžším křižníkem ve třídě lehkých bitevních lodí. I tuto noc jsme strávili v rodinách.

I ve čtvrtek jsme se vydali do samého srdce Londýna. Podél ulice Whitehall jsme minuli proslulou 10 Downing Street, tradiční sídlo britských premiérů. Dnes v něm sídlí Theresa May. Následně jsme si zblízka prohlédli členy královské jízdní gardy (Horse Guard) a po bulváru The Mall zamířili k sídlu královny Alžběty II. - Buckinghamskému paláci. V blízkém St. James's Park jsme přišli do kontaktu s místními roztomilými veverkami, dokonce se nám je podařilo i pohladit!

Poté jsme zamířili k Westminster Abbey, ve které se vdávala např. královna Alžběta II. či ženil princ William. Prošli jsme se po Parliament Square lemovaném dvanácti sochami významných politiků v čele s Winstonem Churchillem a zamířili k Big Benu a Houses of Parliament. Big Ben nás přivítal obklopený lešením, což mnohé z nás zklamalo. Cestovatelskou chuť nám ale spravilo London Eye. Nejdříve jsme shlédli krátké video ve 4D rozměru o památkách Londýna a následně jsme strávili 30 minut v prosklené kapsli s výhledem na architektonické skvosty megapole. Na přání žáků jsme se před návštěvou turisty vyhledávanou tržnicí Covent Garden zastavili v Primarku, cenově velmi příznivém obchodu s oblečením.Dokoupili jsme si poslední zásoby na zpáteční cestu a vydali se k čekajícímu autobusu, který nás i vzhledem k dopravním komplikacím na trajektu a dálnicích v Německu, dopravil domů až za 24 hodin.

Vyčerpaní, ale šťastní a bohatší o mnoho zážitků budeme ještě dlouho vzpomínat na celý výlet. A také na počasí, které nám neuvěřitelně přálo.

 

2018 anj

Děvčata ze 6. A si pro nás připravila a před spolužáky ztvárnila vtipnou scénku, která příjemně oživila výuku angličtiny. Žákyně samy rozvinuly dialog zaměřený na každodenní praktické použití anglického jazyka a do školy dokonce přinesly čtyři(!) tašky plné rekvizit. Oceňujeme nejen jejich talent a kreativitu, ale také odvahu vystoupit před svými vrstevníky. Bez větších úskalí zdolaly také nástrahy scénáře v anglickém jazyce      a právem jim tak patřil velký potlesk.

 
 

1. English time

 - stránky pro 1. až 5. ročník plné her, písniček, interaktivních cvičení

 

 

2. Spin and Spell  

 - procvičování hláskování (spelling)

 

 

3. Starfall: Learn to read

 - fonetická abeceda, nácvik čtení a správné výslovnosti

 

 

4. Learn English Kids

 - komplexní stránka - spousta cvičení, her, písniček, příběhů aj.

 

 

5. ESOL Courses

 - tematické procvičování slovíček a gramatiky, kvízy, pro 2. stupeň

 

 

6. Anglomaniaci

 - online učení slovíček a gramatiky - 1. stupeň

 

 

7. Learning Chocolate

 - výuka slovíček vč. výslovnosti, testů, her 

 

 

8. Lyrics Training

 - výtečná výuka AJ pomocí písníček

 

 

9. Tutorio

 - zábavné obrázkové kvízy na nejrůznější okruhy slovní zásoby i gramatiky

 

 

10. ESL Games +

 - hry na procvičování anglického jazyka (především pro 1. stupeň)

 

11. Breaking News English

- poslechová cvičení pro posluchače různých úrovní, aktuální témata, cvičení doplněná kvízy, testy znalostí

 

12. Voscreen

- dívejte se na úryvky ze známých filmů a písniček a zkuste odposlechnout, o čem pojednávají (jako "mother tongue" zvolte angličtinu) - 2. stupeň

 


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account