Domácí příprava – tělesná výchova

Naše možnosti sportovat jsou v následujících týdnech velmi omezené. Ale umožní-li to vaše zdraví a také počasí, nabídnu vám pro inspiraci několik možností, jak popracovat na své fyzické kondici (je důležitá, budete ji ve škole i v životě potřebovat). „Kdo se hýbe, nebývá často a tolik nemocný, něco vydrží.“ Doporučuji vybrat vždy jednu z níže popsaných aktivit (je možné je i prostřídávat) a takto potrénovat alespoň 2krát, případně i 3krát týdně:

1) Navštivte atletickou dráhu rychnovského stadionu. 1 kolo měří 400m 

     a) uběhněte v celku 2 nebo 3 kola, na rychlosti tolik nezáleží, hlavně nepřestávejte  

     b) 4 kola uběhněte tak, že v každém kole 300m (rovinka, zatáčka, rovinka) běžíte a 100m (zatáčka) jdete, abyste se vydýchali – ale nezastavujte úplně

     c) uběhněte naplno 50m (půl rovinky), pak postupně zastavujte a zbytek rovinky dojděte. Na konci rovinky se otočte a běžte totéž zpět. Opakujte 6krát až 10krát.

     d) cestou na stadion nebo ze stadionu se stavte na workoutovém hřišti a několikrát se přitáhněte, zavěste se a ručkujte atd.

 

2) Co je popsáno v odstavci 1) – v bodech a), b) a c) lze napodobit a provést kdekoli na volném prostranství, v přírodě apod. – vzdálenosti odhadněte, na několika metrech navíc nebo méně nezáleží…

- kdekoli v přírodě, terénu (ale ne na rušné silnici!!!) uběhněte svým tempem úsek dlouhý přibližně 500 metrů až 1 kilometr. Budete-li se postupně cítit na víc, můžete metry přidat, ale nepřehánějte…

 

3) Jezděte na kole, skákejte přes švihadlo, hrajte s kamarády hry (fotbal, vybíjená …. cokoli, co je vám dostupné, hlavně trénujte a hýbejte se…) 

 

4) I doma v bytě (domě) se dá při troše odhodlání trénovat:

     a) každý druhý den si dejte 20 kliků, 20 sedů – lehů, 10 anglických sestav (stoj – dřep – klik – dřep – výskok…. a pořád opakovat) – i tady se dá postupně přidávat, ale nepřehánět  

     b) do vyšších pater nejezděte výtahem, choďte pěšky – po schodech se dá i běhat, ale opatrně a jen nahoru!!! 

 

Až se znovu sejdeme ve škole, čeká nás jarní část sportovního školního roku. Vždycky je plná nejrůznějších soutěží a já přes to všechno, co se děje kolem coronaviru věřím, že závodit budeme i letos. Máme to v těchto dnech a týdnech hodně ztížené, ale zkusme na sport myslet a sami se připravovat. A znovu připomínám: „Sport = zdraví“. 

 

 

 

                                                   Sportu a tělocviku zdar, Zdeněk Paleček 

        

 

Zeměpis – samostatná domácí práce na pondělí 16. 3. až středu 18. 3., třída 7.A, 7.C

Třída 7.C si ze všeho nejprve vytvoří (dodělá) výpisky z Antarktidy – bavili jsme se o tom v poslední hodině, pak bude pokračovat podle dalšího plánu společně se 7.A…

Nejprve něco všeobecného:

Všichni máte (měli byste mít od začátku školního roku) doma k dispozici soubor prezentací Učeb. PDF Zeměpis 7, budeme ho v následujících týdnech moc potřebovat. Pokud byste tuto elektronickou učebnici neměli, napište mi na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., já vám přes server úschovna.cz ten soubor pro 7. třídu znovu pošlu. Nebo mne kontaktujte telefonicky (607 627754) a můžete se s flashdiskem za mnou ve škole přímo stavit. Budeme používat také webové portály okhelp.com a seterra.com/cs, ale bez té naší el. učebnice se neobejdeme.

Každou zadanou látku si prostudujte a pokuste se ji zapamatovat. Při vytváření vlastních výpisků dbejte, abyste si do sešitů zapisovali pouze ty důležitější věci, vynechávejte detaily. Postupujte podobným způsobem, jakým jste byli zvyklí doposud. Určitě prohlížejte obrázky a hlavně mapy, máte-li k dispozici jakýkoli atlas, používejte ho. Pomůže vám i youtube, zadáte-li název nějakého státu, ve velké většině vám vždy něco „vyjede“. Vybírejte spíše kratší videa maximálně do 15 minut.

A teď už konkrétně:

1. Učeb. PDF Zeměpis 7 …………. 18) Amerika – členění ……….. prostudujte a do sešitu přepište diagram na stránce 3 (bez rozloh). 

2.   ….. 19) Severní Amerika – přehled: přečtěte stránku 1 a zapište 2 tučně značená slova. Zapište a vyhledejte vše na stránce 2. Dále prostudujte všechny mapy od stránky 3 po stránku 11 a heslovitě jednotlivé názvy napište do sešitu.     

3. Do internetového vyhledávače použijte online.seterra.com/cs, sjeďte na Severní Amerika a můžete postupně zkoušet první 3 položky (budete-li mít zájem, zkuste i jiné – např. Evropa, Svět…). 

V případě jakýchkoli dotazů pište, volejte …. hlavně se, moc prosím, učte a pracujte na sobě. 

                                                              

                                                                                Mějte se fajn,

                                                                                          Zdeněk Paleček


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account