v kostele

Děti ze 3.A dostaly nabídku od jedné z maminek - paní Beranové, která se jen tak nedostane. Mohly navštívit krásný kostel Nejsvětější Trojice ve svém městě.

Pan Beran nám ukázal nejen ten největší prostor a povyprávěl o historii kostela a obraze Rychnova nad Kněžnou z doby před 200 lety, ale dostali jsme se i do menších prostor a kaplí a nahlédli do spojovací chodby se zámkem.

Pak nás paní Beranová pustila na kúr kostela a ukázala největší mechanické varhany v Čechách. Nejvíc se nám ale líbilo, když zahrála krásné skladby (i svatební pochod). Někteří si mohli dokonce i zkusit na varhany zahrát pár tonů.

Velmi oběma děkujeme za nádherný zážitek.

Halloween 3.A

Ve čtvrtek 31.10.se sešly děti ze 3.A  podvečer ve škole ve strašidelných kostýmech. Nejprve se soutěžilo ve hledání dýniček, loupání jablek a dýňovém bowlingu. Pak nás svými šiframi duchové po ztemnělé škole dovedli do naší třídy, kde nás čekalo překvapení - strašidelné video a pohoštění. Děkujeme maminkám, které přispěly svými sladkostmi.