Opravdu husarský kousek se během dubna a května podařil čtyřiadvacítce chlapců ze druhých až pátých tříd Základní školy Javornická Rychnov nad Kněžnou. V početně velmi dobře obsazených okresních turnajích se jim podařilo v mladší kategorii A i starší kategorii B zvítězit a postoupit do krajského finále, které se hrálo na Městském stadionu v Trutnově v úterý dne 16. května.

Rychnováci tam byli jedinou školou, která měla zastoupení v obou kategoriích. Vše rozhodně nešlo hladce, ale už od začátku bylo patrné, že se nepřijeli pouze zúčastnit. Ze čtyř utkání s vítězi z dalších okresů Královéhradeckého kraje vybojovali vítězství, ale přišla i remíza a jedna prohra. V obou případech s pozdějšími celkovými vítězi. U „čtvrťáků a páťáků“ byla drtivá, hradecká fotbalová speciálka ZŠ Sever na turnaji neměla konkurenci. U „druháků a třeťáků“ to bylo pouze o jeden gól a ten nakonec chyběl k celkovému vítězství a postupu na celostátní Svátek fotbalu do Uherského Hradiště na stadion FC Slovácko.

Škoda, ale zklamání rozhodně nepřišlo. Stříbrné krajské medaile kluci jaksepatří oslavili pokřikem a domů se jim jelo moc dobře. Být v jedné soutěži dvakrát druhý v kraji, to se nepodaří každý rok. 

Mladší tým tvořili brankář Matyáš Jirásek (v běžném fotbalovém životě brankářem není, turnaje však zvládl skvěle), dále bojovníci v poli Lukáš Reichl, Jakub Vašina, Alex Čech, Pavel Peffek, Jan Jirásek, Jan Čižinský, Michal Trejtnar, Marek Kupka, Štěpán Seidl, Leo Petruščák a Daniel Koreček (ten v Trutnově kvůli zranění hrát nemohl, ale v okresním kole byl oporou).

Starší tým bojoval ve složení Adam Vojka (brankář), Tomáš Ehl, Samuel Seidl, Ondřej Banas, Jakub Trejtnar, Adam Vašina, Patrik Stanovič, Vojtěch Bárta, Tomáš Klapal, Dominik Fučík, František Dudek a Marek Hamerský.

Trenérsky týmy kormidlovali Zdeněk Paleček, Zdeněk Paleček ml.a Jiří Šťovíček ml., za skvělou podporu patří velký dík panu Václavu Brůžkovi, dále všem klubovým trenérům, kteří s chlapci pracují a v neposlední řadě mnoha rodičům za povzbuzování i další pomoc. Všem klukům blahopřejeme a moc děkujeme za výbornou reprezetaci školy! 

Fotografie nejen z vydařeného krajského finále, ale i z předchozích turnajů, si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.

 

 

 

Copyright © 2017 - 2021 zsjrk.cz
created by HSD | Recode Monika Vrkoslavová, Bonnydesign.cz