Už v loňském, vládními opatřeními narušeném školním roce, proběhlo krajské kolo celostátní soutěže Zeměpisná olympiáda online formou. Letos organizátorům i soutěžícím opravdu nezbývalo nic jiného, než absolvovat vše přes počítač a internet od samého počátku... 

Školního kola se koncem ledna zúčastnilo celkem 120 žáků 2. stupně naší školy. Všichni se v poznávání celého našeho velikého světa posunuli zase o kus dále a do celkového hodnocení prospěchu si odnesli menší či větší bonus. Ti nejúspěšnější reprezentovali naši školu v okresním kole. Vedli si opravdu výborně a ve svých kategoriích celkově obsadili: 

- Ondřej Štajner (7.B) - 5. místo 

- Josef Daníček (7.A) - to nejméně populární, ale velmi cenné 4. místo... 

- Ondřej Koráb (6.B) a František Ulrich (8.C) výborné 3. místo!!! 

- Luboš Dýčka (7.A) a Vojtěch Plachetka (9.A) byli v rámci okresu Rychnov nad Kněžnou úplně nejlepší a ve svých kategoriích zvítězili!!!   

V krajském finále jsme se, bohužel, museli obejít bez Vojty Plachetky. Termín konání soutěže kolidoval s důležitou záležitostí v jeho osobním životě. Ondra Koráb, Luboš Dýčka i Fanda Ulrich se mezi krajskou a převážně gymnaziální elitou neztratili. Při velmi malých bodových rozdílech mezi jednotlivými soutěžícími vybojovali umístění na pomezí první a druhé desítky. 

Všem našim účastníkům letošní Zeměpisné olympiády děkujeme za jejich účast i předvedené výkony a znalosti. Nejúspěšnějším blahopřejeme a moc děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy v okrese i kraji. Alespoň něco..... V dlouhých měsících, ve kterých se nám moc a moc stýská po všech sportovních akcích i po většině vědomostních soutěží, pro nás zeměpisné soutěžení znamenalo velmi příjemné oživení...   

Nemáte oprávnění publikovat komentáře


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account